News-1

Gündem

İsrail Barbarlığına Karşı "Gazze Ol"

#GazzeOl sloganıyla saldırı altındaki Gazze için farkındalık çalışması başlatıldı. İDDEF tarafından sosyal medyada farkındalık amacıyla başlatılan çalışmaya ilgi büyük oldu.

Eklenme: 09.01.2024 10:42:10
Bu Haberi
Paylaş

İDDEF, işgalci güç İsrail’in saldırıları sonucu 7 Ekim’den bu yana Filistinlilerin yaralarını sarmak için bölgedeki ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdürürken, zulmün gündemden düşmemesi, Gazzeli mağdur kimselere daha fazla yardım ulaşması ve dünyaya duyurulması için sosyal medya mecralarında "Gazze Ol" kampanyasını başlattı.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 7 Ekim 2023 tarihinden bugüne sivil yerleşim yerlerini bombalayan işgalci güç İsrail’in saldırıları karşısında hayatta kalma mücadelesi veren Filistinli ailelerin yemek, ilaç, yakıt, battaniye ve kumanya ihtiyacının karşılanması için "Gazze İçin Harekete Geç" sloganıyla acil yardım çalışması başlatmıştı. Yaklaşık 3 aydır Gazze’deki ekipleri, Mısır’daki deposundan Filistin’e sevk ettiği tırları ve ambulanslarıyla yaraları sarmaya gayret eden, su ve gıda yardımlarıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren İDDEF, şimdi de "Gazze Ol" kampanyasını hayata geçirdi.

Gazze’nin yanında olan herkes www.gazzeol.org web sitesinden isim-soyisim ile görselini oluşturarak #GazzeOl etiketiyle sosyal medya mecralarında paylaşıyor. Çocuk, kadın, yaşlı demeden sivil yerleşim yerlerine yapılan saldırılarla ölü sayısının 20 bini aştığı, her saat 5 çocuğun şehit düştüğü Gazze’deki soykırımın gündemden düşmemesi ve dünyaya duyurulması için sosyal medyadan harekete geçen herkes mazlum kardeşleri için Gazze oluyor. Şu ana kadar sosyal farkındalık kampanyasına destek olan yaklaşık 20 bin kişi kendi ismiyle görsel oluşturup sosyal medya hesaplarından paylaşırken, soykırıma uğrayan Filistinlilerin sesi olmaya devam ediyor.

Hayırseverler, ayrıca Gazze’deki mağdur ailelere "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/Havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da 0212 621 00 65 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak destekte bulunabildiği gibi GAZZE yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabiliyor.